Национална лига футзал: Левски - Черно море

Салернитана и Болоня си спретнаха голово шоу без победител

Отборите на Салернитана и Болоня сътвориха зрелищно реми 2:2 на „Ареки“ в двубоя помежду си от 27-ия кръг на Серия "А". Това е трето поредно равенство между двата тима, с което домакините удължиха серията си без загуба в първенството на четири мача.

„Морските кончета“ поведоха в резултата още в 7-ата минута, когато Лоренцо Пирола беше точен с глава след изпълнение на корнер. Само четири минути по-късно обаче Люис Фъргюсън възстанови равенството, засичайки с глава центриране на Йоргос Кириакопулос. В 64-тата минута гостите не успяха да изчистят топката след корнер и това позволи на Булае Диа да върне преднината на „граната“ с рикоширал удар по земя. Все пак „рособлу“ стигнаха до ремито с гол на резервата Хараламбос Ликоянис в 73-тата минута, когато той се разписа с глава след центриране от корнер на Кириакопулос.

Така Болоня е на деветата позиция в класирането с актив от 37 точки и по-лоша голова разлика от Торино, а Салернитана е на 16-ото място с 27 пункта, като отстъпва на Лече само заради головото си съотношение.

Снимки: Gettyimages