Монца не успя да надвие предпоследния, Антов с първи мач от два месеца насам

Отборите на Монца и Кремонезе завършиха наравно 1:1 на „Бриантео“ в ранния съботен двубой от 27-ия кръг на Серия "А"

Българският национал Валентин Антов влезе в игра за домакините в 65-ата минута и така взе участие в мач за първи път от 19 януари насам, когато се появи като резерва при поражението от Ювентус с 1:2 за Купата на Италия. В последните секунди на срещата родният защитник си изкара жълт картон за нарушение в своята половина. Междувременно, "гриджоросите" днес играха със специални бели екипи по повод 120-годишнината от основаването на клуба, като върху тях липсваха емблемата на отбора, логото на основния спонсор и имената на играчите.

„Бианкоросите“ изцяло доминираха през първата част, но не успяха да вземат аванс заради добрите намеси на Марко Карнезеки и своите пропуски. Така се стигна до 61-вата минута, когато гостите изненадващо поведоха в резултата. Тогава те се възползваха от грешка на противниковата защита и Даниел Чофани беше точен след асистенция на Микеле Кастанети. В 69-ата минута обаче Карлос Аугусто се разписа след подаване на Патрик Чурия и донесе равенството в дербито на новаците.

Така Монца записа трети пореден мач без загуба и се намира на 13-ата позиция в класирането с актив от 34 точки, отстъпвайки на Фиорентина само по голова разлика. Кремонезе пък остана без шампионатна победа като гост през сезона, като продължава да бъде на предпоследното място с едва 13 спечелени пункта.

Снимки: Imago