Аталанта се завърна към победите с късен гол

Аталанта записа първа победа в последните си пет мача, след като стигна до успеха с 2:1 в домакинството си на Емполи. Тайрон Ебуехи даде преднина на гостите в края на първото полувреме, но тимът на Джан Пиеро Гасперини стигна до обрат след почивката. Мартен де Роон изравни в 58-ата минута, а резервата Расмус Хьойлунд се разписа в 86-ата минута.

С този успех Аталанта се върна в борбата за топ 4, като тимът изостава на 3 точки от четвъртия Милан и на две от петия Рома. За Емполи това беше четвърта поредна загуба, но отборът е на 8 точки от зоната на изпадащите.

Бергамаските имаха нужда от 20 удара към вратата на съперника, за да стигнат до два гола. Домакините контролираха мача и през първото полувреме, но се оказаха догонващи на почивката. Това развитие не отчая Аталанта и тимът излезе мотивиран за второто полувреме. Удар с глава на Де Роон доведе до изравняването, а четири минути преди края на редовното време Хьойлунд донесе радостта на феновете на тима.

Снимки: Imago