Полша победи Албания, но отново не впечатли с играта си

Полша се върна на победния курс след успех срещу Албания с минималното 1:0 във втория си мач от квалификациите за Евро 2024 в Германия. Единственият гол в срещата отбеляза Карол Швидерски (41’).

С успеха "дружина полска" се изкачи до второто място в групата и съкрати разликата до лидера Чехия, който направи грешна стъпка, завършвайки 0:0 с Молдова. Албания пък, за която това бе първи мач от квалификациите за Евро 2024, остана на дъното на класирането без нито една точка.

Поляците, които играха изненадващо слабо в предходния си мач срещу Чехия и загубиха тогава с 1:3, отново не впечатлиха с играта си, но в крайна сметка стигнаха до крайния успех.

Албанците дори можеха да ударят първи в мача около средата на първото полувреме, когато Чикалеши не успя да преодолее Шчесни с удар от средна дистанция. След това поляците се мобилизираха и бяха близо до гола, но Камински нацели гредата.

Малко преди почивката падна и голът за Полша. Карол Швидерски овладя една избита топка в наказателното поле и беше безкомпромисен за откриващия гол в мача.

През второто полувреме Албания опита да върне попадението, но Мюрто Узуни и Кристиян Аслани не бяха достатъчно убедителни в опитите си да преодолеят Шчесни.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Поляците също опитаха да вкарат гол и да затворят срещата, като най-близо до попадението бе Якуб Кивиор, но ударът му с глава в 74-ата минута мина встрани от лявата града на албанската врата.