Румъния не сгреши в гостуването си на Андора

Румъния започна с победа участието си в квалификациите за Евро 2024. Северните ни съседи надвиха с 2:0 аутсайдера Андора в гостуването си от група "I".

Гостите отбелязаха гол в 29-ата минута чрез Денис Алибек, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 35-ата минута резултатът все пак бе открит в полза на Румъния. Денис Ман прати топката в мрежата с глава след центриране на Олимпиу Моруцан.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

След това в 50-ата минута румънците удвоиха преднината си. Алибек бе изведен на скорост зад защитата и останал очи в очи с вратаря хладнокръвно реализира. Първоначално и тук бе вдигната засада, но след намесата на ВАР се видя, че всичко е редовно и попадението бе зачетено.

Надеждите на домакините за някакъв обрат окончателно бяха унищожени в 61-вата минута, когато Марк Ребес получи втори жълт и червен картон и остави съотборниците си с 10 души на терена.

Така Румъния започна отлично кампанията си и с 3 точки заема 2-рото място в групата с равен актив и по-лоша голова разлика от лидера Швейцария. Андора остава с нулев актив на 5-ото място.