Уелс изтръгна точка от Хърватия с късен гол

Отборите на Хърватия и Уелс не излъчиха победител в първия си мач от група "D" на европейските квалификации. Срещата на "Полюд" в Сплит завърши при резултат 1:1, като домакините повече могат да съжаляват, че не взеха трите точки. Те поведоха в 28-ата минута с гол на Андрей Крамарич, но в добавеното време на мача Нейтън Бродхед отбеляза за гостите и развали настроението на над 30 хил. зрители по трибуните.

Домакините можеха да поведат в 26-ата минута, когато Иван Перишич прати топката в мрежата, но голът бе отменен заради нарушение в хода на атаката.

Само две минути по-късно обаче резултатът все пак бе открит. Андрей Крамарич получи топката с гръб към вратата, с доза късмет успя да финтира прекия си пазач и от границата на наказателното поле отправи удар по земя, с който порази вратата за 1:0.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

През второто полувреме Уелс опита да се върна в мача и имаше нелоша възможност, открила се пред Даниел Джеймс, който обаче стреля покрай вратата.

В 3-тата минута на добавеното време на мача "драконите" все пак изтръгнаха точката. Тогава при един дълъг тъч в наказателното поле Нейтън Бродхед се оказа на правилното място и прати топката отблизо във вратата за крайното 1:1.

Така двата тима записаха по една точка на старта на кампанията и делят 2-рото място в групата зад лидера Турция. Следващият мач на "шахматистите" е гостуване в Бурса, докато за "драконите" предстои домакинство на Латвия.

Снимки: Imago