Никой от грандовете в Нидерландия не сбърка

Всички отбори от първата шестица в класирането на Ередивизи спечелиха мачовете си от 25-ия кръг. След като вчера победи постигнаха АЗ Алкмаар, Твенте и Спарта (Ротердам), днес също направиха грандовете Фейенорд, Аякс и ПСВ Айндховен

Най-много проблеми срещна водачът Фейенорд. Отборът от Ротердам обърна с 2:1 гостуващия Волендам и има аванс от 3 точки пред втория Аякс. Дарил ван Миехем се разписа за Волендам в 12-ата минута, но в 52-ата Сантиаго Хименес възстанови равенството, а в 74-ата автогол на Дамон Мирани донесе така важния успех на Фейенорд.

Аякс срази Хееренвеен с 4:2 като гост за седмата си поредна победа в първенството. Отборът на Джон Хейтинга демонстрира завидна ефективност и превърна в попадения 4 от общо 5-те си точни удара в мача. Още до 19-ата минута Аякс водеше с 3:0 след голове на Мохамед Кудус, Едсон Алварес и Стивън Бергвайн. В края на полувремето Пеле ван Амерсфоор намали, но в 52-ата минута Кенет Тейлър възстанови комфортния аванс на гостите. Крайния резултат оформи Сидни ван Хойдонк в 79-ата минута.

Много голове имаше и в двубоя ПСВ Айндховен - Камбуур. "Филипсите" се наложиха с 5:2 и заемат 4-то място в подреждането, на точка зад третия АЗ Алкмаар. Гостите изненадващо поведоха с гол на Ремко Балк, но Шави Симонс бързо изравни, а през второто полувреме ПСВ изцяло доминираше. Патрик ван Аанхолт (54') и Анвар Ел-Гази (56') направиха резултата 3:1, преди Бьорн Йонсен да върне интригата. В 65-ата минута Фабио Силва се разписа от дузпа, а в в 88-ата Ел-Гази довърши гостите.

Срещата между НЕК Неймеген и Утрехт завърши 2:2. Ландри Димата даде аванс от два гола на домакините, но Бас Дост и Отман Бусаид донесоха точката на Утрехт, който е 7-и в класирането с 38 точки. НЕК Неймеген заема 9-а позиция с 31 пункта.