100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Габиадини и ВАР отлепиха Сампдория от дъното

Отборът на Сампдория записа много важен домакински успех с 3:1 над прекия си конкурент в борбата за оцеляване Верона в ранния мач от неделната програма на 27-ия кръг в Серия "А". Така “моряците” прекратиха ужасната си серия от 11 срещи без победа във всички турнири, докато “мастифите” нямат успех в последните си пет двубоя.

В 23-тата минута Бруно Амионе можеше да открие резултата за домакините, но ударът му след корнер срещна гредата. Само минута по-късно все пак съотборникът му Маноло Габиадини се разписа с шут по земя при голямо разбъркване след друг корнер. В 35-ата минута капитанът на Самп отново беше точен, този път със страхотен изстрел от голяма дистанция. Второто полувреме обаче беше изцяло под контрола на “джалоблу”. Още в 49-ата минута Джейдън Браф нацели греда с далечен удар. В 61-вата минута резервата Адолфо Гаич реши, че е намалил изоставането на тима, но ВАР отмени гола му поради засада. Само четири минути по-късно нападателят отново прати топката в противниковата мрежа, но и този път ВАР не зачете попадението му. В 88-ата минута все пак Давиде Фараони успя да вкара почетен гол за гостите с помощта на гърдите си след корнер. Отново имаше проверка с ВАР заради възможна игра с ръка на голмайстора, но попадението този път остана. В последните секунди на двубоя домакините организираха контраатака, при която Алесандро Дзаноли оформи крайното 3:1 след асистенция на появилия се от пейката Хесе.

Така Сампдория събра 15 точки и се отлепи от дъното на класирането, придвижвайки се до предпоследната 19-а позиция. Верона е на 18-ото място с 19 спечелени пункта, а на спасителното 17-о място е Специя с 24 точки.

Снимки: Gettyimages