Юве постигна трудна победа в трилър срещу последния

Ювентус постигна трудна победа с 4:2 над последния в класирането тим на Сампдория. Срещата от 26-ия кръг на Серия "А" се оказа неочаквано сложна за "бианконерите", които до голяма степен сами си я направиха такава. Те поведоха с два гола в началото на мача, дело на Глейсн Бремер в 11-ата и Адриен Рабио в 26-ата минута, но допуснаха изравняване само за две минути след попадения на Томазо Ауджело в 31-вата и Филип Джуричич в 32-рата минута. Все пак домакините изтръгнаха трите точки след втори гол на Рабио в 64-тата минута и попадение на Матиас Соуле в 94-тата минута. Междувременно торинци пропуснаха и дузпа чрез Душан Влахович в 67-ата минута.

Масимилиано Алегри отново имаше трудности с окомплектоване на състава си заради контузии на важни играчи. Така той бе избрал да даде шанс на трима от младоците в отбора, които започнаха от първата минута. Енцо Баренечеа действаше в халфовата линия, заедно с Адриен Рабио, докато Фабио Мирети и Николо Фаджоли бяха в ролята на атакуващи халфове зад нападателя Душан Влахович.

За гостите в атака започна Маноло Габиадини, който имаше подкрепата на Филип Джуричич и Мехди Лерис. Хари Уинкс и Томас Ринкон пък си партнираха в средата на терена.

Макар Ювентус да започна по-настъпателно, първата голова възможност бе за Сампдория. В 7-ата минута Маноло Габиадини получи пас зад защитата, но останал очи в очи с Матия Перин не успя да уцели вратата.

В 10-ата минута последва нов шанс за гостите. Бремер сбърка в средата на терена и позволи на Габиадини да напредне и да стреля от дистанция, но право в ръцете на Перин.

Само минута по-късно обаче Юве поведе с първата си възможност в мача. При едно центриране от корнер Бремер бе изпуснат от защитата на гостите и с мощен изстрел с глава порази вратата за 1:0.

В 25-ата минута Душан Влахович получи извеждащ пас, но не успя да надбяга прекия си пазач и ударът му бе блокиран в последния момент.

Само минута по-късно обаче резултатът бе удвоен. Фабио Мирети овладя топката на десния фланг и центрира перфектно за Адриен Рабио, който с глава бе точен за 2:0.

Преднината от два гола обаче като че ли приспа домакините, които допуснаха резултатът да бъде изравнен с два бързи гола. В 31-вата минута удар на Лерис бе блокиран, но топката се озова в Ауджело, който стреля във вратата за 2:1.

Само минута по-късно, след бърза атака по дясното крило, Дзаноли центрира остро в наказателното поле, където Филип Джуричич бе заел добра позиция и засече топката за 2:2.

Недоволен от развитието на нещата Масимилиано Алегри направи двойна смяна на полувремето, пускайки Хуан Куадрадо и Мануел Локатели на мястото на Енцо Баренечеа и Леонардо Бонучи.

Домакините отново засилиха натиска си в началото на втората част и в 54-ата минута при един корнер бяха близо до нов гол, но изстрел с глава на Бремер мина до гредата.

В 60-ата минута обаче и гостите имаха чудесен шанс, след като Лерис бе намерен с центриране в близост до вратата и стреля опасно с глава, но покрай дясната греда.

Три минути по-късно събитията отново се пренесоха пред другата врата, където Хуан Куадрадо реши да стреля от дистанция, но доста неточно.

В 64-тата минута Ювентус си върна преднината в резултата. Рабио получи на границата на наказателното поле, овладя на гърди и от воле прати неспасяемо топката в сглобката на вратата за 3:2. Останаха съмнения за игра с ръка на французина, но и след разглеждане с ВАР голът бе зачетен.

Само две минути след това торинци си спечелиха дузпа. Куадрадо финтира Ауджело в наказателното поле и бе спънат от защитника, а съдията посочи бялата точка. Душан Влахович реши да изпълни наказателния удар, но стреля в гредата.

В 72-рата минута Влахович получи топката на границата на пеналта и реши да шутира към вратата, но прати кълбото над напречната греда.

След това в 78-ата минута отново Влахович бе изведен елегантно от Рабио в близост до вратата, сърбинът отново не успя да отбележи след добра намеса на вратаря.

Минута по-късно Матиас Соуле затрудни стража на съперника с далечен удар, но Турк спаси, а след това топката отново бе подадена за Влахович, чийто удар отново бе блокиран.

В 82-рата минута страхотен шут на Хуан Куадрадо се отби от напречната греда.

В първата минута на добавеното време Матиас Соуле се озова на чудесна позиция в близост до вратата, но диагоналният му удар мина покрай гредата.

Все пак младокът отбеляза дебютния си гол в Серия "А" в 94-тата минута на мача. Тогава Влахович стреля с глава, вратарят изби топката в напречната греда, но Соуле бе заел добра позиция и също с глава бе точен за крайното 4:2.

Така Ювентус прибави ценни три точки в актива си и вече има 38, като се изкачи до 7-ата позиция в класирането. За Сампдория пък това бе поредно разочарование, като серията без победа набъбна до 11 мача във всички турнири, 10 от които в Серия "А". Генуезци остават на дъното на класирането с едва 12 спечелени точки до момента.