Сочи отдалечи ЦСКА (М) от лидерите

ЦСКА (Москва) загуби с 0:2 от Сочи първия си мач след подновяването на сезона в РПЛ. "Армейците" привидно владееха инициативата, но бяха наказани от домакините, които действаха по-прагматично и стигнаха до трите точки с две попадения на Лука Джорджевич. Черногорският нападател откри резултата в 71-ата минута след пас на Артур Юсупов, а в 78-ата окончателно сломи ЦСКА.

Успехът изкачи Сочи на 7-о място в класирането. Бившият тим на Ивелин Попов има 28 точки, а ЦСКА (М) е с актив от 29 точки и се намира на 5-а позиция, но на цели 16 точки зад лидера Зенит и 8 зад втория Спартак (Москва).

Динамо (Москва) взе частичен реванш от Криля Советов за отпадането от Купата на Русия преди няколко дни. "Бяло-сините" този път се наложиха с 1:0 над самарци и заемат 4-о място в подреждането с 32 точки. Преди почивката два гола на Криля Советов бяха отменени, а в добавеното време резервата Константин Тюкавин донесе победата на Динамо

Краснодар и Торпедо (Москва) направиха 2:2 в мач, който ще се запомни с рекорда на Игор Лебеденко. 39-годишният нападател донесе точката на Торпедо в 78-ата минута и стана най-възрастният голмайстор в елита на руския футбол. Другото попадение за московчани отбеляза Иля Стефанович, а за Краснодар точни бяха Сергей Петров и Джон Кордоба. В класирането Краснодар е 8-и, а Торпедо остава на дъното с едва 7 точки.