Генк с нова грешна стъпка

Водачът в белгийското първенство Генк видимо е в криза. Отборът направи 1:1 при гостуването си на Серкъл Брюж и има само една победа в последните си 6 шампионатни мача. Генк дори трябва да се радва на точката, защото по-чистите положения на "Ян Брейдел" създадоха домакините.

Японецът Аясе Уеда даде преднина на Серкъл Брюж в 40-ата минута след пас на Ян Гбо. Бившият отбор на Димитър Велковски обаче не успя да удържи аванса си и в 54-ата минута Джоузеф Пейнтсил изравни с 12-ото си попадение през сезона.

Генк продължава да е лидер в Юпилер лигата с 68 точки, а вторият Роял Юнион СЖ има 62 и мач по-малко. На трета позиция е Антверп с 60 точки. Серкъл Брюж е 8-и с актив от 41 точки.