Водачът в Белгия загуби от най-сериозния си преследвач

Роял Юнион СЖ победи с 2:1 като гост Генк в дербито между отборите на челните две места в класирането на белгийското първенство. Съставът от Брюксел направи обрат срещу смятания доскоро за сигурен шампион Генк, който обаче има само един успех в последните си 5 мача и преднината му на върха вече е само 5 точки.

Брайън Хейнен даде аванс на Генк в 24-ата минута, а малко след това гол на Даниел Муньос от домакините беше отменен заради засада. В края на полувремето Барт Нюкооп и Симон Адингра нанесоха двоен удар за Роял Юнион СЖ, който измести от втората позиция Антверп и показа, че има апетити да се бори за титлата.

Брюж бързо се съвзе след тежката загуба с 1:5 от Бенфика в Шампионската лига и победи с 2:0 Стандард (Лиеж). По този начин "синьо-черните" записаха едва втори успех в последните си 6 мача в Юпилер лигата, като заемат 4-о място в класирането с 49 точки. Попаденията на "Ян Брейдел" отбелязаха Феран Жутгла и Бьорн Мейер след почивката.

Петият Гент разгроми с 6:2 Зюлте Варегем и е само на точка след Брюж. Над всички за гостите беше нападателят Еманюел Гифт. Младият нигериец вкара 4 гола през второто полувреме и вече има общо 7 в 5 мача, откакто беше привлечен от норвежкия Стабек. Зюлте Варгем няма победа в 8 поредни шампионатни срещи и се намира на предпоследното 17-о място в таблицата.

Андерлехт се наложи с 2:0 над Серкъл Брюж и вече е само на точка зад бившия отбор на Димитър Велковски. И двете попадение бяха дело на Ислам Слимани. Алжирският нападател откри резултата в 9-ата минута след пас на Андерс Дрейер, а в 85-ата реши всичко в полза на "виолетовите". Те са 9-и в класирането с 39 точки.