Андерлехт продължава да буксува

Андерлехт, който отстрани Лудогорец в Лигата на конференциите, отново се намира в серия от лоши резултати в първенството на Белгия. Срещу Гент най-титулованият клуб в страната отстъпи с 0:1 и вече в три поредни мача няма победа. Еманюел Гифт осигури успеха на домакините, а Амаду Диавара получи червен картон в 76-ата минута и остави Андерлехт в намален състав.

Тимът на Браян Ример е едва на 10-о място в класирането с 36 точки, колкото имат още Льовен на Кристиян Малинов и Сент Трюйден. Гент пък дели петата позиция със Стандард (Лиеж).

Водачът Генк не спечели за трети път в последните 4 кръга, но продължава да има солиден аванс от 10 точки пред най-близкия си преследвач. При гостуването си на Сент Трюйден отборът на Вутер Вранкен направи 2:2, въпреки че на два пъти повеждаше в резултата. Попаденията за Генк реализра Мбвана Самата в 23-ата и 42-ата минута, а за домакините се разписаха Шинджи Оказаки (45') и Джани Бруно (77'). В класирането Сент Трюйден е на 12-о място с 36 точки.

През седмицата Роял Юнион СЖ отпадна от Купата на Белгия, но днес победи с 2:1 гостуващия Ойпен и продължава да държи второто място. За тима от Брюксел се разписаха Симон Адингра (14') и Йорбе Вертесен (52'), а Смаил Превляк върна един гол за Ойпен в добавеното време, след като малко преди това пропусна дузпа.

Антверп остана на 2 точки зад Роял Юнион СЖ след разгромна победа с 5:0 над Мехелен. Юрген Екеленкамп и Жирано Керк вкараха по два гола, а освен тях точен за тима на Марк ван Бомел беше Мижел-Анже Баликуиша. Антверп вече е в серия от 8 поредни мача без загуба в първенството и събра 57 точки, а Мехелен е в долната половина на таблицата с 30 пункта.