Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Леверкузен не се затрудни и в реванша с Ференцварош

Байер (Леверкузен) победи с 2:0 и в реванша с Ференцварош в Унгария от 1/8-финалите на Лига Европа. "Аспирините" записаха същия резултат и в първия двубой между двата тима и по този начин продължават категорично напред с 4:0 общ резултат.

Германците убиха ентусиазма на съперника си с ранен гол. Още в 3-тата минута Муса Диаби бе изведен на стрелкова позиция и хладнокръвно реализира за 0:1.

Домакините бяха близо до изравняването в 38-ата минута, но късметът не бе с тях и прекрасният шут на Адама Траоре се отби от напречната греда.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

През второто полувреме обаче Байер бе пълен господар на терена. Първо гол на Фримпонг не бе зачетен заради засада. След това пък изстрел на Муса Диаби срещна дясната греда.

Логично в 81-вата минута "аспирините" стигнаха и до втори гол. Диаби изскочи на добра позиция, но видя съотборника си Амин Адли и му подаде, а той не сгреши за 0:2.

Така Байер намери място на 1/4-финалите на турнира, докато приказката за Ференцварош приключи дотук.