Леверкузен успя да пречупи Ференцварош

Байер (Леверкузен) постигна победа с 2:0 в първия сблъсък с Ференцварош от 1/8-финалите на Лига Европа. "Аспирините" трябваше достада се потрудят срещу коравия си унгарски съперник, но успяха да запишат добър турнирен резултат, който ще се надяват да им свърши работа в реванша.

Домакините поведоха още в 10-ата минута. Тогава Керем Демирбай получи на границата на наказателното поле и с прекрасен изстрел заби топката неспасяемо във вратата.

Ференцварош обаче можеше да изравни в 26-ата минута, когато Кристофер Закариасен получи в близост до вратата и ударът му се отби от напречната греда.

След това в дълъг период от мача сериозните положения пред двете врати на практика липсваха. В края обаче германците добавиха второ попадение на сметката си. Адам Хложек стреля от фаул, топката се отби от гредата, а Едмон Тапсоба се ориентира достатъчно добре и вкара топката в мрежата за 2:0.

В добавеното време Фради можеше да върне един гол, като Кристофер Закариасен се оказа на стрелкова позиция, но ударът му бе спасен от вратаря Лукаш Храдецки.

Така Байер е с едни гърди напред в сблъсъка, но предстои доста интересен реванш в Унгария и Ференцварош все още не бива да бъде отписван.