Бенфика не отпуска газта

Бенфика отново дръпна с 8 точки пред Порто в първенството на Португалия, след като разгроми с 3:0 Маритимо. Гостуването на остров Мадейра се оказа приятна разходка за тима на Роджер Шмит. Жоао Марио пропусна дузпа в 30-ата минута, но се разписа в началото на второто полувреме и изравни съотборника си Гонсало Рамош на върха в листата на стрелците. Двамата имат по 15 попадения от началото на сезона.

Другите два гола за лисабонските "орли" реализира Давид Нереш в 45-ата и 57-ата минути. Бразилецът играе все по-силно и се намира в най-добрата си форма, откакто беше привлечен от Аякс. Бенфика събра актив от 65 точки, а Маритимо има едва 16 и е в зоната на изпадащите.

Спортинг (Лисабон) също продължи възходящото си представяне. "Зелено-белите" сразиха с 3:0 гостуващия Боавища и са в серия от 4 поредни победи в Лига Португал. Нуно Сантош откри резултата в 17-ата минута, в 43-ата Салвадор Агра си вкара автогол, а в добавеното време Паулиньо оформи убедителния успех на "лъвовете", които са 4-и в подреждането, на 5 точки зад третия Брага.