Брага отново се доближи до Порто

Брага не срещна никакви проблеми при гостуването си на Визела и постигна успех с 4:0. По този начин отборът на Артур Жорже отново се доближи на 2 точки зад втория в класирането на португалското първенство Порто. Али Мусрати беше точен в 43-ата минута, а през второто полувреме два гола на Юри Медейрош и един на Рикардо Орта оформиха изразителната победа на Брага

В дербито на дъното Пасош Ферейра се наложи с 1:0 над Санта Клара след гол на ветерана Антунеш от дузпа в 54-ата минута. Двата тима имат по 15 точки и заемат последните места в класирането, а с точка пред тях е Маритимо.

Витория (Гимараеш) изненадващо загуби у дома от Арука. Попаденията отбелязаха Рафа Мухика в 49-ата минута и Алвеш Сантош в 76-ата. Шавеш пък победи с 2:0 Портимонензе и се придвижи до 9-ото място в таблицата. Головете за домакините бяха дело на Жуниньо (31') и Иса Абас (73'), а Уелинтон Жуниор и Рикардо Матош от Портимонензе пропуснаха дузпи.