Бенфика дръпна с 8 точки пред Порто

Бенфика победи с 2:0 Визела и увеличи аванса си на върха в класирането на португалското първенство на 8 точки. Жоао Марио вкара и двата гола и вече има 14 от началото на сезона в Лига Португал, като изпревари в листата на стрелците съотборника си Гонсало Рамош. Андерсон Жезус от домакините пък получи червен картон в 87-ата минута.

Визела игра доста смело преди почивката и на няколко пъти пропусна да поведе. В 38-ата минута Давид Нереш напредна и подаде на непокрития Жоао Марио, който отблизо откри в полза на Бенфика. През втората част гредата спаси гранда от Лисабон от изравнително попадение, за да се стигне до 95-ата минута и дузпата, от която Жоао Марио сложи точка на спора.

Лисабонските "орли" са в серия от 6 поредни победи в първенството, като само в един от тези мачове допуснаха гол. Жоао Марио има 19 гола във всички турнири и прави най-резултатната кампания в кариерата си. Визела е без победа в 4 поредни мача и заема 10-о място в класирането.

В дербито на дъното Маритимо повали с 3:1 Санта Клара и измести съперника си от 16-ото място. Гостите поведоха с гол на Габриел Силва (18'), но през второто полувреме Маритимо направи обрат. Кенеди Боатенг си вкара автогол, а другите попадения за домакините бяха дело на Клаудио Винк от дузпа и Перси Лиса.

Арука се изкачи на 6-ата позиция, изпреварвайки Каса Пиа. Домакините се наложиха с 2:0, като и двата гола отбеляза Рафа Мухика в заключителните 10 минути. Малко преди това Бенедито Мукенди от Каса Пиа получи червен картон.