Късни голове зарадваха Бенфика

Бенфика постигна трудна победа в домакинството си на Боавища от 21-ия кръг на португалското първенство. Отборът на Роджер Шмит се наложи с 3:1, като две от попаденията на "орлите" паднаха в последните 10 минути. По този начин грандът от Лисабон възстанови преднината си от 5 точки пред Порто на върха в класирането.

След нулево първо полувреме Бенфика поведе в 55-ата минута с гол на Жилберто. Много бързо обаче Юсуфа Нджие изравни за "шахматистите". В 72-ата минута Жоао Марио пропусна дузпа за Бенфика. В 82-ата Гонсало Рамош се възползва от пас на Жилберто и вкара за 2:1, а в добавеното време резервата Петър Муса наказа бившия си отбор и оформи крайния резултат.

Това беше пети пореден шампионатен успех за Бенфика. Отборът събра 56 точки, вторият Порто има 51, а на трето място е Брага с 49. Спортинг (Лисабон) е на четвърта позиция с актив от 41 точки, след като снощи измъкна драматична победа с 3:2 при визитата си на непретенциозния Шавеш.

Преди почивката Педро Гонсалвеш се разписа за Спортинг, а Жоао Тейшейра изравни за домакините. Отново Гонсалвеш и Нуно Сантош доближиха "зелено-белите" до успеха, а Юсеф Шермити пропусна дузпа. Дълбоко в добавеното време Ектор Ернандес върна едно попадение за Шавеш.