Порто с лесни три точки

Порто не се затрудни с гостуващия Визела и спечели с 2:0, като по този начин отново се доближи на 8 точки от водача в класирането на португалското първенство Бенфика, но има и мач по-малко от "драконите". Точни за тима на Серджио Консейсао бяха Пепе и Мехди Тареми.

Бразилският нападател Пепе откри резултата в 41-ата минута след асистенция на Еванилсон. Въпреки надмощието си, домакините трябваше да чакат чак до 86-ата минута, за да са сигурни в победата. Тогава Тареми засече центриране от десния фланг на Жоао Марио и реализира 11-ото си попадение от началото на сезона.

За "драконите" това беше пета поредни победа във всички турнири без допуснат гол. В другите мачове днес Брага разгроми с 4:1 Фамаликао и е само на 2 точки зад Порто, Шавеш надви с 2:1 Маритимо, а Жил Висенте и Арука направиха 1:1.