Марица даде гейм, но спечели редовния сезон след успех над Левски

Шампионът Марица (Пловдив) спечели редовния сезон в Националната волейболна лига за жени, след като „жълто-сините“ надиграха Левски с 3:1 (25:15, 27:29, 25:13, 25:14) гейма като домакин в среща от 13-ия кръг на шампионата. По този начин възпитаничките на старши треньора Борислав Крачанов вече имат актив от 37 точки и кръг преди края на редовния сезон са недостижими на върха в класирането. Левски остава на пета позиция в подреждането с 20 точки.

Марица стартира по-силно срещата и отвори преднина от 6:1 точки, която в хода на първия гейм увеличи до 18:8 и затвори частта след 25:15.

Вторият гейм отново започна с преимущество за шампионките, които взеха ранен аванс от 10:5. В средата на частта грешките в полето на домакините зачестиха и Левски изравни до 21:21. Последва серия от 3 поредни точки за Марица и три възможности за приключване на гейма, които обаче „жълто-сините“ пропуснаха и „сините“ изравниха до 24:24. В решителните моменти възпитаничките на Борислав Крачанов не успяха да се възползват от още три геймбола и в крайна сметка Левски взе частта след 29:27.

В третия гейм Марица показа много по-концентрирана игра и поведе с 16:8, като този път не изпусна инициативата до края, за да спечели с 25:13.

Двата отбора започнаха равностойно четвъртата част и вървяха точка за точка до 7:7. След това обаче шампионките направиха серия от 7 поредни точки и това се оказа решаващо за крайния изход от гейма, който Марица затвори след 25:14.

Най-резултатна за успеха на "жълто-сините" бе Добрина Христоскова с 23 точки, а 18 добави Ива Дудова.

За Левски Микаела Стоянова реализира 19 точки.

В последния кръг от редовния сезон Марица е домакин на Хектор (София), а Левски приема Славия.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"