Жозе Моуриньо призна, че е нарекъл Марко Сера лъжец

Наставникът на Рома Жозе Моуриньо е нарекъл четвъртия съдия от мача срещу Кремонезе Марко Сера лъжец. Това става ясно от показанията на Специалния пред Спортния апелативен съд при обжалването на наказанието му от два мача заради изгонването му във въпросния двубой след пререкание с четвъртия рефер. Санкцията беше потвърдена и така португалецът ще пропусне срещата със Сасуоло и градското дерби с Лацио.

Моуриньо загуби обжалването и няма да води Рома срещу Лацио

Всичко започнало с това, че Моуриньо поискал обяснение от Сера за неотсъден фал срещу Мараш Кумбула от неговия състав. “Без дори да се обърне към мен, той провокативно ми обърна гръб и с очевидна надменност ми каза: “Отивай си вкъщи, отивай си вкъщи”. Попитах: “Какво?”, а той продължи: “Всички ти се подиграват. Винаги едно и също шоу, отивай си вкъщи”, обяснил наставникът в показанията си, цитиран от “Ла Република”. Той признал, че не бил сигурен дали с коментара си реферът е имал предвид феновете на Кремонезе или като цяло публичното мнение за него.

При показването на червения картон Сера промърморил “браво” на Моуриньо. С изгонването обаче не приключила цялата ситуация, тъй като след края на мача треньорът посетил съблекалнята на съдиите. “Почуках на вратата, която беше отворена, и ми позволиха да вляза. Казах на Сера: “Идвам тук, за да ми се извиниш.” Той обаче отрече да е проявявал липса на уважение или да е казвал нещо срещу мен. След това му казах, че е лъжец, и добавих иронична шега: “Ти си от Торино”. Тогава той ми отвърна агресивно: “Знаех си, че идваш поради тази причина”, след което приключих разговора, повтаряйки, че е лъжец”, добавил Моуриньо, който признал, че всичко това не повлияло на развоя на мача, завършил със загуба с 1:2 за тима му, но подчертал, че Сера се отнесъл с него непрофесионално и го провокирал.

Снимки: Gettyimages