Рома взе комфортен аванс в първия сблъсък с Реал Сосиедад

Отборът на Рома записа успех с 2:0 като домакин на Реал Сосиедад в първия сблъсък помежду им от осминафиналите на Лига Европа. Така настоящият носител на трофея в Лигата на конференциите разполага с комфортен аванс преди реванша в Сан Себастиан след седмица.

Мачът започна отлично за „вълците“, които поведоха още в 13-ата минута. Тогава те организираха контраатака, при която Стефан Ел Шаарауи беше точен с удар от въздуха след асистенция на Тами Ейбрахам. Такефуса Кубо имаше възможност да възстанови равенството в 21-вата минута, но ударът му от малък ъгъл срещна близката греда. В 32-рата минута Лоренцо Пелегрини засече центриране на Пауло Дибала пред противниковата врата, но изстрелът му се оказа неточен. В началото на втората част именно капитанът на римляните напусна терена с аркада след сблъсък за топката със съперников играч. В 67-ата минута резервата Андреа Белоти можеше да удвои преднината на своя тим, но шутът му срещна сглобката на вратата. В 83-тата минута Микел Мерино имаше добра възможност да изравни, но волето му не намери целта. Четири минути по-късно появилият се на почивката Мараш Кумбула подпечата успеха на „джалоросите“, разписвайки се с глава след центриране от корнер.

Снимки: Gettyimages