Пашов не игра при победа на Петролул

Петролул спечели с 1:0 гостуването си на Арджеш и завърши редовния сезон в румънското първенство с 38 точки. Георги Пашов не беше в групата на тима от Плоещ, който прекъсна серия от 4 поредни загуби. Единственото попадение в двубоя отбеляза Георге Грозав в 40-ата минута. Бившият румънски национал се разписа след асистенция на Кристиан Иробисо.

Петролул е на 8-о място в класирането с 36 точки, а Арджеш е на предпоследната 15-а позиция с 27 точки. Бившият отбор на Мартин Райнов няма победа в Суперлигата от края на отомври и е в най-слаба форма от всички състави в първенството.

В дербито на кръга водачът Фарул се наложи с 2:1 над Рапид (Букурещ) и събра 64 точки преди старта на пейофите. Антонио Сефер откри в полза на Рапид в 14-ата минута, а в 21-ата Андрей Артеан възстанови равенството. Победата за тима от Констанца донесе 17-годишният Адриан Мазилу с попадение в 50-ата минута. При успех Рапид щеше да изпревари Университатя (Крайова), но сега финишира редовния сезон на 5-о място.

Снимки: prosport.ro