Бивш защитник на Лудогорец герой срещу тима на Антони Иванов

Рапид (Букурещ) победи с 2:1 като гост Ботошани и измести ФКСБ от третото място в класирането на румънската Суперлига. Антони Иванов беше титуляр за домакините, които се намират в долната половина на таблицата. За Ботошани като резерва се появи и бившият нападател на Локомотив (София) Виржил Пинсон.

Щефан Пъною даде преднина на Рапид в 42-ата минута, а драмата настъпи в самия край на двубоя. Първо Секу Камара изравни за 1:1 в 90-ата минута, но в 94-ата бившият бранител на Лудогорец Драгош Григоре, появил се от пейката, овладя топката на гърди и с красив удар я прати в мрежата.

Университатя (Крайова) се наложи с минималното 1:0 над гостуващия Арджеш (Питещ) и си гарантира минимум петото място в редовния сезон, защото вече има аванс от 7 точки пред шестия Сепси. Андрей Иван отбеляза единствения гол от дузпа, отсъдена за нарушение на Костинел Тофан. Третото поредно поражение остави Арджеш на 14-а позиция. Бившият тим на Мартин Райнов няма победа в първенството от края на октомври.

На дъното и с все по-малки шансове за оцеляване е Миовени. Днес отборът на Николае Дика загуби с 0:3 домакинството си на Волунтари. Попаденията бяха дело на Адам Немец (29'), Михай Радуц (64') и Андрей Думитер (77').