ФКСБ изостава в битката за титлата

Предпоследният кръг от редовния сезон в румънското първенство донесе разочарование на ФКСБ. Отборът на Леонард Стризу отстъпи с 1:3 при гостуването си на УТА Арад и заема 3-то място в класирането, вече на 7 точки зад лидера Фарул (Констанца)

Естонецът Йонас Там си вкара автогол в 14-ата минута, но в 18-ата Флоринел Коман от ФКСБ възстанови равенството. Второто попадение за домакините беше дело на Вирджилиу Постолаки в 64-ата минута. В 77-ата Десли Убик сложи точка на спора и УТА Арад се придвижи на 14-ата позиция с актив от 27 точки.

Георги Пашов не игра за Петролул при домакинското поражение с 0:1 от Университатя (Крайова). Единсвения гол в мача отбеляза Андрей Иван в 45-ата минута. Петролул създаде повече положения, но допусна 4-та поредна загуба и заема 9-о място в класирането, а Университатя се намира на 5-а позиция, на точка зад четвъртия Рапид (Букурещ).

Изненадващ успех постигна последният в подреждането Миовени, който надви с 2:0 Киндия (Търговище). Резултата откри Богдан Русу в 34-ата минута, а в 90-ата Михай Ликсандру затвърди победата на Миовени.

Снимки: gsp.ro