Победи за Жоро Костадинов и Илиан Илиев в Кипър

АПОЕЛ Никозия се върна на върха в класирането на кипърското първенство. Отборът на Георги Костадинов разгроми с 3:0 гостуващия Неа Саламис и има аванс от 2 точки пред АЕК Ларнака, който в събота се наложи с 3:1 над Паралимни. Костадинов започна като титуляр и получи жълт картон в края на първото полувреме, а на полувремето отстъпи мястото си на Далсио.

Двубоят беше равностоен само до 22-ата минута, когато Жорж Манджек от Неа Саламис напусна терена с директен червен картон. Четвърт час по-късно Анастасиос Донис откри резултата с удар отблизо. Второто попадение вкара Гиорги Квилитая в 55-ата минута с добавка, а в 63-ата се разписа и Федерико Македа

Победа постигна и шампионът Аполон (Лимасол). С българския национал Илиан Илиев сред титулярите, Аполон се наложи с 2:0 над градския си съперник АЕЛ и заема 5-о място в класирането с актив от 44 точки. Йоанис Питас откри резултата в 11-ата минута след хубава атака с участието на Илиев, а в 82-ата минута резервата Исраел Кол сложи точка на спора. Илиев беше заменен в средата на втората част от Данило Шполярич. Малко преди това и двата тима останаха в намален състав след директни червени картони на Себастиан Даваст и Валентен Роберж.