Фиорентина пощади Сивасспор, но все пак има предимство преди реванша в Турция

Отборът на Фиорентина записа минимален успех с 1:0 над гостуващия Сивасспор в първи осминафинален мач от Лигата на конференциите. Реваншът е след седмица в Турция.

„Виолетовите“ бяха по-опасният тим през по-голяма част от мача и могат да съжаляват, че не постигнаха по-убедителна победа, която да им даде спокойствие преди ответната среща. Още в първите 15-ина минути домакините пропиляха две чудесни възможности да поведат в резултата. Първо Гаетано Кастровили пробва удар в стил „скорпион“, който обаче срещна гредата, а малко след това Джакомо Бонавентура прехвърли вратаря, но Мурат Палули успя да изчисти топката. Гостите, с бившия нападател на ЦСКА - София Жорди Кайседо в състава им, също нацелиха напречната греда чрез Димитрис Гоутас, като това стана в 65-ата минута. Четири минути по-късно тимът от Флоренция стигна до победен гол в 69-ата минута, когато настана разбъркване след центриране от корнер, при което резервата Антонин Барак беше точен от воле.

Снимки: Gettyimages