Базел се затрудни, но все пак елиминира Трабзонспор

Отборът на Базел потрепери за бъдещето си в Европа този сезон, но все пак се справи с турското предизвикателство на Трабзонспор и победи с 2:0, за да се класира на 1/8-финалите в Лига Европа.

Швейцарците загубиха първия мач с 0:1 и имаха корав съперник пред себе си, чиято отбрана трябваше да намерят как да пропукат. Те сториха това още в 13-ата минута, когато Зеки Амдуни откри резултата за Базел още в 13-ата минута. Нататък турците се затвориха и трудно допускаха своеволия в половината си. Така се стигна до 77-ата минута, когато Анди Зезири удвои преднината на домакините от Базел и те дръпнаха напред в общия резултат.

Трабзонспор победи Базел в емоционален мач

В оставащите минути швейцарците бяха достатъчно далновидни, за да задържат преднината си и спечелиха победата, която ги класира за 1/8-финалите в Лигата на конференциите.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Името на съперника ще стане ясно в рамките на утрешния 24-и февруари (петък), а първият сблъсък предстои на 9-и март. Реваншът ще бъде седмица по-късно на 16-и март.

Снимки: Gettyimages