Страхил Попов с жълт картон при загуба на Юмраниеспор

Отборът на Юмраниеспор допусна загуба с 0:2 в домакинството си на Истанбулспор от 19-ия кръг на турската Сюпер лига. Това поражение бе доста неприятно за Страхил Попов и компания, тъй като бе от пряк конкурент в битката за оцеляване в елита. Българският защитник започна като титуляр, но получи жълт картон в края на първото полувреме и след това бе заменен в 61-вата минута през втората част.

Домакините можеха да поведат първи в резултата още в 12-тата минута, когато получиха дузпа, но Антонио Мършич пропусна от бялата точка.

Истанбулспор наказа съперника си с две контраатаки. Първо в 30-ата минута Топали изведе Валон Етеми в наказателното поле, а той елегантно промуши кълбото под плонжа на вратаря.

В добавеното време на първата част падна втори гол. Мелих Кабасакал се отскубна зад защитата, Страхил Попов опита да го спъне, но не успя и нападателят на гостите отбеляза за 0:2. Българският защитник пък може да се радва, че се размина само с жълт картон за това си действие, защото опита да извърши цинично нарушение, след като бе последен в отбрана.

С тази победа Истанбулспор се отлепи от дъното и излезе на 18-ата позиция с 15 точки, изпреварвайки Юрманиеспор, който отново е последен на 19-ото място с 14 точки.