Шалке 04 най-после спечели като гост и се отлепи от дъното

Шалке 04 записа важна победа в битката си за оцеляване в Бундеслигата, след като спечели с 2:0 при визитата си на прекия си конкурент Бохум в двубой от 23-тия кръг на немския елит. Така „кралскосините“ записаха първия си шампионатен успех като гост през сезона и удължиха серията си без загуба на шест срещи, а за техния опонент това беше пето поредно поражение във всички турнири.

Гостите поведоха в резултата точно преди почивката, когато противниковият вратар Мануел Риман първо не съумя да пресече центриране, а след това отново не успя да улови топката, като вместо това я прати в собствената си мрежа. Другият гол дойде в 79-ата минута, когато Мариус Бюлтер беше точен с шут по земя при заучено изпълнение на корнер. Резултатът можеше да бъде и по-различен, тъй като удар на резервата на Шалке Зимон Тероде срещна гредата, а гол на Кевен Шлотербек за домакините в 83-тата минута беше отменен поради засада.

С тази победа Шалке събра 19 пункта и се отлепи от дъното на класирането, след като се изравни по точков актив с Бохум, но има по-добра голова разлика.

Снимки: Gettyimages