Възроден Шалке най-накрая видя победа

Шалке стигна до първа победа в Бундеслигата от ноември, след като спечели с 2:1 домакинството си на Щутгарт. Отборът от Гелзенкирхен водеше с два гола на почивката след попадения на Доминик Дрекслер (10’) и Мариус Бюлтер (40’). Борна Соса се разписа в 63-ата минута, но гостите не успяха да стигнат до точка.

След четири поредни нулеви равенства Шалке стигна до едва трети успех в първенството за този сезон. Този резултат връща надеждите на тима на Томас Райс за оцеляване. Той все още е последен в класирането, но изостава само на три точки пред отборите перд него.

Серията от нулеви ремита означаваше, че феновете на Шалке не бяха виждали гол на своя тим от повече от месец. Попадението дойде след прекрасно центриране на Микаел Фрей и удар с глава на Дрекслер, който заби топката в мрежата. Домакините продължиха да имат предимство през първатата част. Удар от воле на Саласар тества рефлексите на Бредлов. Уругваецът продължи да създава проблеми на съперника и след пробив отдясно намери Бюлтер, който засече топката с пета и удвои аванса.

Бруно Лабадия направи две смени на почивката и пусна французите Загаду и Кулибали, които помогнаха на гостите да вдигнат нивото. Соса обаче бе този, който накара вратаря на Шалке да се изявява. Именно хърватинът върна Щутгарт в мача. След негов удар от далечна дистанция вратарят Ферман пропусна топката покрай себе си. Малко по-късно той се реваншира с отлично спасяване след удар с глава на Ендо.

Снимки: Imago