Специя измъкна една точка в гостуването си на Удинезе в дебюта на новия си наставник

Удинезе и Специя завършиха наравно 2:2 в двубой от 24-ия кръг на Серия А. Попаденията за домакините бяха дело на Бето (22’) и Роберто Перейра (55’), а за гостите точен бе Мбала Нзола (6’, 72’).

Срещата започна по отличен начин за футболистите на Леонардо Семпличи, който бе назначен начело на тима само преди няколко дни, като те излязоха напред още в самото начало, когато Албин Екдал прати дълго подаване към Нзола в наказателното поле и той откри резултата за 1:0. Радостта на тима обаче не трая много дълго и още в средата на полувремето равенството бе възстановено, когато Бето изравни след подаване на Айзък Съксес.

Домакините от Удинезе имаха още едно добро положение да постигнат пълен обрат още до почивката, но това се случи десет минути след началото на втората част, когато този път Роберто Перейра успя да се разпише за 2:1. Специя обаче успя да възстанови на свой ред равенството в 72-ата минута, когато Нзола отново се възползва от отлично подаване, този път на Кевин Агудело, и се разписа за 2:2.

По този начин двата тима си разделиха по една точка. Удинезе е с 31 и се намира по средата на класирането, а гостите от Специя се намират точно над опасната зона със своите 20 пункта.

Снимки: Gettyimages