Лион не се затрудни с аутсайдера в Лига 1

Лион победи с 3:1 като гост аутсайдера Анже в среща от 25-ия кръг на Лига 1. Тиаго Мендеш даде аванс за гостите в 38-ата минута, а Амин Сар реализира втория гол за победителите десет минути преди края на редовното време. Абдала Сима върна един гол в полза на Анже в 87-ата минута, но Брадли Баркола фиксира крайното 3:1 в самия край на двубоя.

Домакините нямат нито една победа в шампионата след септември 2022 година и остават на последната 20-а позиция с едва 10 точки. Лион вече има 38 пункта и заемс 8-о място в подреждането.

За "хлапетата" това беше трета победа в последните 4 мача. Тимът на Лоран Блан играе все по-силно и ще продължи да преследва класиране в евротурнирите. За Анже надеждите за оцеляване в елита се стопяват с всеки следващ кръг. Отборът е на цели 10 точки от спасителната 16-а позиция.