Оксер се доближи до спасителния бряг след шеметен обрат срещу Лион

Отборът на Лион записа неочаквана загуба с 1:2 при гостуването си на Оксер в срещата между двата тима от 24-ия кръг на френската Лига 1. Муса Дембеле даде откри за гостите (36'), но домакините направиха светкавичен обрат след почивката след головете на Гетен Перен (51') от дузпа и на Жубал (53').

Така Оксер взе жизнено важни точки и вече само на точка от спасителния бряг. Лион пък остана на деветото място и вече изглежда като мираж евентуалното им участие в европейските клубни турнири през следващия сезон.

Лионци упражниха ранен натиск, докато Оксер изчакваше удобен момент да организира контраатака. Домакините обаче бяха прекалено бавни и рядко преминаваха централната линия. Така логично се стигна до 36-ата минута, когато Муса Дембеле се разписа за Лион.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

След почивката Оксер заигра доста по-динамично и светкавично стигнаха до обрат. Първо съдията отсъди дузпа след нелепо нарушение на Синали Диоманде и Гаетен Перен бе безкомпромисен от бялата точка. Веднага след изпълнението на центъра пък играчите на Оксер откраднаха топката и стигна до опасно слизане към вратата на Лион и спечелиха ъглов удар. След неговото изпълнение Жубал засече топката с глава и вкара втори гол за Оксер.

В края на мача Лион опита да стигне поне до равен като дори вратарят се включи в една от заключителните атаки на отбора, но това не доведе до нищо и Оксер записа първи успех от 30 октомври насам.