Ница и Реймс не си отбелязаха, Страсбург би Анже в пряк сблъсък от битката за оцеляване

След като вчера Оксер направи фамозен обрат срещу Лион в откриващия мач от 24-ия кръг на Лига 1, днешната съботна вечер предложи два нови интересни мача от френското първенство.

В първата среща отборите на Ница и Реймс не излъчиха победител и завършиха при равенство 0:0. Това обаче не бива да подвежда, че двата състава са предложили постна продукция. Напротив - играта бе открита с положения пред вратите, като бяха отправени общо 13 удара. Само 3 от тях обаче бяха точни, което обяснява крайния резултат. Така Ница пропусна изгодан възможност да се приближи до местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири, като остана на седмо място с 38 точки. Реймс пък се намира комфортно в средата на таблица с 34 точки.

В другата отборът на Страсбург взе ценна победа с 2:1 при домакинството си срещу Анже. Възпитаниците на Фредерик Антонети дръпнаха с комфортен аванс още преди почивката след два гола на Хабиб Диало. Те обаче трябваше да потреперат в заключителните минути след като Набил Бенталеб върна един гол за гостите в 73-ата минута. В крайна сметка Страсбург задържа преднината си и спечели, за да се изкачи до 15-ото място и да дръпне с 2 точки над зоната на изпадащите. Анже пък продължава да е на дъното на 11 пункта от спасителния бряг.

В утрешния 19 февруари (неделя) програмата на от 24-ия кръг на Лига 1 продължава и има голяма вероятност Страсбург да се завърне в зоната на изпадащите,ако Троа спечели мача си срещу Монпелие.

В крайна сметка обаче най-очакваният мач остава следобедната среща между Пари Сен Жермен и Лил, която може да внесе нова интрига в битката за първото място.

Снимки: Gettyimages