Фиорентина трябваше да прави пълен обрат срещу Брага

Фиорентина спечели с 3:2 втората среща с Брага и с общ резултат от 7:2 продължават напред в Лигата на конференциите. Нидерландският тим взе преднина от две попадения чрез Андре Кастро (17’) и Алваро Джало (35’), но “виолетовите” направиха пълен обрат с голове на Роландо Мандрагора (37’), Рикардо Сапонара (58’) и Артур Кабрал (83’).

Футболистите на Артур Жорже поведоха в 17-ата минута, когато Андре Кастро успя да се възползва от един рикошет и с нисък удар вкара за 1:0. Джало покачи на 2:0 малко след изтичането на половин час игра, когато намери топката много плътно и успя да се разпише.

Футболистите на Винченцо Италиано успяха да намалят в ответната атака с попадение на Роландо Мандрагора. Те вкараха ново попадение почти веднага след началото на втората част чрез Артур Кабрал, но то бе отменено след преглед на ситуацията с ВАР

Сапонара все пак успя да вкара второ попадение в 58-ата минута, когато той се вряза в наказателното поле и след добро отиграване намери мрежата. Пълният обрат за Фиорентина бе завършен в 83-ата минута, когато Джакомо Бонавентура центрира отлично и Кабрал вкара отново, но този път съдията зачете попадението му.

Така в крайна сметка с общ резултат 7:2 Фиорентина продължава напред в Лигата на конференциите.

Снимки: Gettyimages