Шериф поднесе една от изненадите и изхвърли Партизан от Европа

Тимът на Шериф поднесе една от изненадите в днешната вечер и успя да отстрани Партизан, след като надделя с 3:1 като гост в Белград. Първата среща между двата тима бе спечелена от сръбския гранд с минималното 1:0.

Днешната вечер също започна отлично за играчите на Гордан Петрич, които успяха да излязат напред още в 14-ата минута, когато Куинси Мениг бе изведен сам срещу вратаря и успя да направи 1:0.

Гостите обаче не смятаха да се предават и възстановиха равенството само няколко минути по-късно, когато Седрик Бадоло се разписа от дузпа. Футболистите на Роберто Бордини нанесоха своя сериозен удар в рамките на няколко минути. Мохамед Диоп даде преднина на Шериф в добавеното време на първата част, когато получи на границата на наказателното поле и с великолепен удар матира вратаря на домакините за 1:2. Именно Диоп отбеляза ново попадение на своята сметка в самото начало на втората част, което се оказа и напълно достатъчно за преминаването на Шериф напред в турнира.