Сепси стигна до ценно равенство без Ради Димитров

Ботошани и Сепси завършиха 1:1 в среща от 26-ия кръг на румънската Суперлига. Цял мач за домакините игра Антони Иванов, а Радослав Димитров остана на пейката за Сепси. Ако се беше появил на терена, 34-годишният защитник щеше да запише своя мач номер 200 в първенството на северната ни съседка.

Ботошани беше по-активният отбор в началото и пропусна две добри положения. В 30-ата минута Комзин Матей даде преднина на гостите, но в самия край на полувремето ветеранът Андрей Патаке изравни. В 54-ата минута Николае Паун от Сепси получи червен картон, но Ботошани не успя да се възползва от численото си предимство.

Равенството запази дистанцията между двата отбора от 7 точки в полза на Сепси. Съставът от Сфънту Георге заема 6-о място в класирането и ще се опита да го запази в оставащите 4 кръга от редовния сезон. Ботошани е на 8-а позиция и с все по-малко шансове да влезе в първата плейофна шестица.

Снимка: gsp.ro