Сепси на Ради Димитров навакса пасив от два гола

Радослав Димитров игра цял мач за Сепси, който направи 2:2 у дома срещу Киндия (Търговище) в мач от 25-ия кръг на румънската Суперлига. Отборът на българския защитник губеше с 0:2, но успя да стигне до точка, с която се настани на шестото място във временното класиране.

Киндия излезе напред с попадение на Голдбърг Купър в 20-ата минута, а в 44-ата се разписа и Расамбек Ахматов. Още до почивката обаче Марио Рондон върна един гол, а в 56-ата минута Павол Сафранко, който през първото полувреме беше уцелил греда, вкара за крайното 2:2. В 76-ата минута като резерва за Киндия влезе бившият нападател на ЦСКА и Левски Серджиу Буш, който пропусна да донесе победата на своя тим.

Георги Пашов и Петролул прекъснаха серията от три поредни загуби с домакински успех срещу Херманщат - 2:0. Българският защитник започна като титуляр и получи жълт картон в 39-ата минута. Неговият отбор стигна до победата с голове на Жаир (16') и Кристиан Иробисо (45). В 57-ата минута Иробисо беше изгонен, но домакините от Плоещ удържаха преднината си и вече са на 7-о място в класирането, само на точка след Сепси.

Снимки: gsp.ro