ФКСБ надви шампиона, равенство за Ради Димитров и Сепси

ФКСБ завърза още повече интригата в румънското първенство. Грандът от Букурещ победи с 1:0 като гост шампиона ЧФР Клуж и вече е на 6 точки от върха. Поражението на ЧФР дава възможност на Фарул (Констанца) да оглави таблицата, ако спечели двубоя срещу Университатя (Крайова) днес.

Въпреки заледения терен, дербито на "Константин Радулеску" си струваше. ФКСБ започна по-добре и пропусна да поведе в самото начало, но след това и Щефан Тарновану трябваше да показва класа. Домакините заложиха предимно на далечни изстрели, а техният съперник плетеше многоходови комбинации около наказателното поле.

В 51-ата минута Симоне Скуфет спаси опасен удар на Октавиан Попеску, след което ЧФР пропусна най-доброто си положение в мача. Развръзката дойде в 88-ата минута след хитър пас на Попеску към Малком Еджума, който технично прати топката във вратата и донесе скъпоценните три точки на ФКСБ.

Сепси на Радослав Димитров наивно изпусна победата при гостуването си на Миовени. Българският защитник беше титуляр, а неговият отбор водеше до 86-ата минута, когато Богдан Русу се разписа от дузпа за крайното 1:1. Преди това Козмин Матей бе дал преднина на Сепси, но в 86-ата минута Николае Паун получи червен картон и Миовени се възползва от численото си предимство.

Снимки: gsp.ro