Марини поведе атаката на Дукати в последния ден на теста на „Сепанг“

Пилотът на ВР6 Дукати Лука Марини оглави класирането в края на първия предсезонен тест в MotoGP за 2023 година, който се проведе на пистата „Сепанг“ край малайзийската столица Куала Лумпур.

В днешния ден италианецът, който през сезон 2023 ще разполага с миналогодишната версия на мотора на Дукати, записа резултат от 1:57.889, с което не само оглави класирането за деня, но и за теста като цяло. Втората позиция в подреждането с пасив от 0.080 секунди зае световният шампион Франческо Баная, а тройката с изоставане от 0.147 допълни пилотът на Априлия Маверик Винялес.

25 Предсезонен тест на MotoGP в Малайзия - Ден 3

И тримата записаха своите най-добри време за теста в хода на днешния ден, в който реално единствено само Мигел Оливейра (РНФ Априлия) и Фабио Куартараро (Ямаха) не успяха да подобрят своите постижения от първите два дни на изпитанията. В общото подреждане Оливейра зае 15-та позиция, а Куартараро 17-та, като двамата изостанаха със съответно 0.950 и 1.008 от времето на Марини.

В общото класиране в края на теста първите девет места бяха окупирани от пилоти на Дукати и Априлия, като първият пилот в подреждането извън тази групичка бе шесткратният световен шампион Марк Маркес от Хонда. Най-бърз от пилотите в лагера на КТМ бе бившият състезател на Хонда Пол Еспаргаро, който зае 13-та позиция.

Най-активен в хода на днешния ден бе Куартараро, който завърши с общо 63 обиколки на „Сепанг“. Освен него границата от 60 тура в хода на осемте часа за изпитания днес премина още и Марко Бедзеки (ВР6 Дукати), като италианецът завърши с 61 обиколки.

До началото на сезона в MotoGP отборите и пилотите ще разполагат със само още два дни за подготовка. Те ще бъдат на пистата „Алгарве“ в Португалия на 11 и 12 март, а точно две седмици по-късно същото трасе ще приеме и първия старт за годината за Гран При на Португалия.

Снимки: MotoGP