Унион осъществи пълен обрат и спря серия от 18 мача без поражение на РБ Лайпциг

Унион (Берлин) поднесе изненадата на 20-ия кръг в Бундеслигата и надделя с 2:1 в гостуването си на РБ Лайпциг. Гостите постигнаха не само пълен обрат, но и нанесоха първа загуба на “биковете” от 17 септември насам. Това бе и първо поражение на домакините в първенството под ръководството на Марко Розе, а по този начин бе прекратена и серията им от 18 поредни двубоя без поражение. Бенямин Хендрикс (30’) откри резултата в полза на РБ Лайпциг през първата част, но Яник Хабере (61’) и Робин Кнохе (72’) осъществиха пълен обрат в полза на столичани.

Началото на двубоя обаче не предвещаваше такова развитие. Двубоят започна спокойно и без особено напрегнати ситуации. Играчите на РБ Лайпциг откриха резултата в 24-ата минута при първото по-сериозно положение в двубоя, когато Бенямин Хендрикс се добра до една лошо изчистена топка и с плътен удар с левия крак успя да преодолее Фредерик Рьонов за 1:0. Играчите на Урс Фишер имаха отлична възможност да възстановят равенството в 38-ата минута, но хубав удар е левия крак на Шералдо Бекер, но той премина покрай лявата греда.

Берлинчани възстановиха равенството точно след изминаването на час игра, когато корнер отляво на вратаря не бе изчистена добре и попадна на крака на Яник Хаберер, който с брилянтен удар от границата на наказателното поле направи 1:1.

Играчите на Унион получиха дузпа в 70-ата минута, когато Мохамед Симакан изключително необмислено игра с ръка, като игра с топката съвсем умишлено. Впоследствие домакините протестираха, че съприкосновението е било над лакъта, но това не бе уважено от съдията. Зад топката застана Робин Кнохе и прати напълно спокойно топката в средата на вратата за 1:2.

Юсуф Поулсен обаче отново възстанови равенството в 78-ата минута, само четири след като се появи на терена. Това се случи след дулго центриране в наказателното поле на гостите, което бе отклонен с глава към датчанина, който с плонж успя да плъзне топката покрай Рьонов. Впоследствие обаче този гол бе отменен, след като Даниел Шлагер бе повикан да прегледа лично ситуацията на монитора на ВАР и в крайна сметка отсъди, че Тимо Вернер е бил в засада.

Играчите на Марко Розе не се отказаха и в последните минути положиха много усилия и на няколко пъти бяха много близо на свой ред да стигнато до изравняване, но самоотвержени действия на гостите в отбрана, както и не до там качествени изпълнения в завършващата фаза не позволиха да се стигне до нов гол. С тази победа Унион се изкачи до второто място в класирането и вече има 42 точки, само една по-малко от водачите от Байерн. РБ Лайпциг пък се смъкна до петото място в подреждането с 36 точки.

Снимки: Gettyimages