Петко Христов изигра цял мач при победа на Венеция

Българският национал Петко Христов записа първия си цял мач като футболист на Венеция. Въпреки разбития си нос от предишния двубой защитникът изигра пълни 90 минути при успеха на “крилатите лъвове” с 2:1 при домакинството им на СПАЛ, воден от Даниеле Де Роси.

Танер Тесман (12') и Николас Пиерини (34') отбелязаха головете за “аранчонеровердите”, а звездата на тима Йоел Похянпало се отчете с асистенции и за двете попадения през първата част. След почивката Раджа Наинголан и компания стигнаха само до един гол, дело на Лоренцо Дикман (56'). С втората си поредна победа Венеция се изкачи до 12-ата позиция в класирането на Серия “Б” с 27 точки от 24 изиграни мача, а СПАЛ остана на 18-ото място с 24 пункта.

Междувременно, родният нападател Андрей Гълъбинов за първи път през сезона попадна в групата на Реджина, след като се възстанови от скъсан ахилес. Той обаче остана на пейката при домакинската загуба на “амарантите” с 0:2 от Пиза. Неговият тим остана на третото място в класирането с актив от 39 точки, а с пет по-малко "нерадзурите" заемат деветата позиция.