Петко Христов дебютира за Венеция

Петко Христов направи своя дебют за Венеция, а неговият тим взе първа победа за годината в Серия Б. Отборът, воден от Паоло Ваноли, спечели с 2:1 гостуването си на Беневенто в битка за оцеляване. Българският национал бе титуляр и игра до 57-ата минута, когато напусна терена принудително. Успехът бе изключително ценен за Венеция, тъй като бе срещу директен конкурент за оцеляване и го изкачи над зоната на изпадащите.

Николас Пиерини даде ранна преднина на гостите с гол в третата минута. Беневенто, който е воден от Фабио Канаваро, изравни в добавеното време на първата част, когато колумбиецът Андрес Тейо се разписа. Жоел Похянпало донесе успеха на Венеция с попадение в 70-ата минута.

Снимки: Imago