Сензационен гол на Джан помогна на Борусия (Дортмунд) в сблъсъка с Бохум

Борусия (Дортмунд) спечели с 2:1 в гостуванеето си на Бохум в двубой от 1/8-финалите за Купата на Германия. Двата гола за гостите бяха дело на Емре Джан (45’) и Марко Ройс (70’), а между тях Кевин Щьогер (64’) успя да отбележи от дузпа.

Футболистите на Борусия Дортмунд започнаха добре двубоя и на три пъти пропуснаха отлични положения в първите 25 минути. Първо Алер стреля опасно още в 7-ата минута, Риман трябваше да прави решително спасяване и в 14-ата и 24-ата минути след добри изстрели на Юлиан Бранд и Джейми БаБайноу-Гитенс.

Играчите на Един Терзич все пак стигнаха до преднина в добавеното време след изключително атрактивно попадение на Емре Джан, който се възползва от лошо изчистване на вратаря на Бохум, пое топката около централния кръг и с удар от около 50 метра я прати в опразнената врата за 0:1

Бохум имаше идеална възможност да изравни в 55-ата минута, когато Кристофър Антуи-Аджей бе изведен в перфектна ситуация, но Грегор Кобел излезе напред и спаси. Малко след това той отново трябваше да се намесва решително в трудна ситуация. Играчите на Томас Леч получиха дузпа в 64-ата минута поради игра с ръка на играч в жълто. Кавин Щьогер застана зад топката и изравни резултата.

Играчите на Борусия (Дортмунд) отново се оказаха напред в резултата в 70-ата минута след отлична контраатака и извеждане на Джуд Белингам зад гърба на отбраната, а той намери успоредно Марко Ройс, който нямаше проблем да се разпише в опразнената врата за 1:2. В добавеното време двата тима си размениха още по едно по-сериозно положение до края на двубоя, но до нови голове не се стигна. Така дортмундци се класираха за следващата фаза за Купата на Германия.

Снимки: Imago