Нюрнберг и Фортуна Дюселдорф предложиха сериозна драма на феновете и решиха изхода след дузпи

Нюрнберг се класира за четвъртфиналния сблъсък за Купата на Германия срещу Фортуна Дюселдорф. Двата отбора представиха на феновете изключително драматичен сблъсък и в крайна сметка решиха изхода от него чрез изпълнение на дузпи. Гостите откриха резултата през първата част чрез Давид Ковнацки (33’), но допуснаха да бъдат изравнени в добавеното време на двубоя от Тайлан Думан (90’).

Футболистите на Нюрнберг започнаха много добре и пропуснаха няколко изгодни ситуации за попадение. Те откриха резултата почти веднага след изминаването на час игра, когато поредната им добра атака завърши с центриране отляво на Емануел Ийоха, а около точката за изпълнение на дузпа Давид Ковнацки надскочи бранителите и отбеляза с глава за 1:0.

Играчите на Фортуна Дюселдорф започнаха много мобилизирани втората част и само в рамките на десет минути между 60-ата и 70-ата минута на свой ред пропиляха няколко шанса. Футболистите на Даниел Тиуне успяха да достигнат до равенството по изключително драматичен начин в третата минута на добавеното време, когато Тайлан Думан стигна до едно подаване отляво и с много точен удар не остави шансове на вратаря.

Играчите на Нюрнберг пропуснаха фантастична възможност да излязат напред още във втората минута на първото приложение, но бранител успя да настигне топката и да я изчисти току пред голлинията. В крайна сметка всичко бе решено след изпълнение на дузпи, при които гостите пропуснаха само един от своите опити, но домакините бяха безпощадни във всеки свой опит, което им гарантира продължаването.