Фиорентина си отмъсти на Торино и отново ще играе полуфинал за Купата на Италия

Отборът на Фиорентина стана вторият полуфиналист за Купата на Италия, след като записа домакински успех с 2:1 над Торино в четвъртфиналия им двубой от турнира. Така „виолетовите“ си отмъстиха за скорошната загуба от този съперник с 0:1 на „Артемио Франки“ в среща от Серия "А".

Първата част приключи без гол, като най-близо до такъв беше Роландо Мандрагора в 19-ата минута, но тогава гредата спря неговия шут. През второто полувреме обаче паднаха цели три попадения. Първото от тях дойде в 65-ата минута и беше в полза на „виолетовите“. Тогава след късо изпълнение на корнер Алекса Терзич центрира в наказателното поле, където Лука Йович стреля с глава и даде аванс на своя тим. В 90-ата минута резервата Жонатан Иконе се възползва от грешка на противниковата защита и удвои преднината с далечен шут. В добавеното време „биковете“ успяха да стигнат само до почетен гол, като Ян Карамо се разписа, наказвайки неразчетено излизане на вратаря на домакините.

По този начин Фиорентина за втори пореден сезон ще играе полуфинал за Купата на Италия, където ще се изправи срещу Рома или Кремонезе.

Снимки: Gettyimages