Отсъдена от Матеу Лаос дузпа лиши Атлетико Мадрид от успех

Атлетико Мадрид пропусна да спечели домакинството си на закъсалия Хетафе, след като срещата от 20-ия кръг на Ла Лига завърши 1:1. Анхел Кореа изведе “рохибланкос” напред след точно час игра, но в 83-тата Енес Юнал изравни от наказателен удар. Дузпата беше отсъдена от недолюбвания от мнозина рефер Антонио Матеу Лаос, набрал популярност с дискусионните си отсъждания на четвъртфинала между Аржентина и Нидерландия на Мондиала в Катар.

Тази вечер водещият испански съдия вдигна осем жълти картона, но в интерес на истината не той беше причина за изпуснатата от Атлети победа.

Отборът на Диего Симеоне не направи добро първо полувреме, но все пак след това излезе напред в резултата. При случая с гола на Корея ситуацията беше разглеждана щателно от ВАР за потенциална засада, но такава не беше маркирана.

Гостите от Хетафе стигнаха до попадение почти от нищото. В 82-рата минута Борха Майорал свали топката с глава, след което тя се отби в разперената ръка на Саул Нигес, който беше с гръб към съперниковия играч.

Юнал изпълни перфектно за нещастие на вратаря Ян Облак, който беше много близо до спасяване.

В оставащото време Атлетико натисна и създаде няколко опасности, но гол не падна.

Това сега означава, че тимът от “Сивитас Метрополитано” може да се отдалечи от третото място. Хетафе пък остава в зоната на изпадащите.

Снимки: Imago | Снимки: Gettyimages