Франческо Кадеду: Справихме се много добре, очаквах далеч по-оспорван мач

Волейболният отбор на Дея спорт (Бургас) записа 8-а победа в Efbet Супер Волей, след като победи бързо и чисто у дома Монтана с 3:0 гейма в среща от 13-ия кръг на първенството. След края на мача италианският треньор на бургазлии сподели, че са се справили много добре.

Дея спорт с бърза и чиста победа над Монтана в Efbet Супер Волей

"Мисля, че се справихме много добре. Предимно в началните фази на всеки гейм. Честно казано очаквах далеч по-оспорван мач, но днес започнахме много добре във всичко - защита, блокада, атака, сервис. Приличаше почти на Дея Волей, който игра финал за Купата преди две седмици. Мисля, че в този отбор има много опитни играчи, но и много млади таланти. След смяна на треньор винаги има възход, но трябва да видим дали на края на годината ще задържим това представяне и дали ще сме по-добри от позицията, на която бяхме в края на първия полусезон. Ние играем, за да печелим. Не правим друго. Тренираме, за да печелим. Никой не практикува професионален спорт, за да стане втори, но в зависимост това как се развиват мач, първенство, не всеки става първи. Искам да кажа нещо, което рядко казвам. Намерих тук екип, който е готов, да работи 24/7, непрекъснато, по всяко едно време. Това е част от успеха", коментира Кадеду.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Снимки: NVL/Startphoto.bg

Снимки: Startphoto